#39: Jak prowadzić biznes w Kambodży z Polski?

Jak prowadzić biznes w Kambodży z Polski?
Wybierz swoją ulubioną platformę, kliknij w logo i słuchaj!

Jak prowadzić biznes w Kambodży z Polski?

W tym odcinku Piotr Łysik opowie więcej o swoim wyjątkowym biznesie związanym z awokado oraz o tym, jak prowadzi biznes w Kambodży, mieszkając w Polsce? Będzie też o najlepszej Konferencji biznesowej o Azji, która kończy się zawsze wspólnym kupowaniem biletów do Kambodży.

Piotr był już gościem naszego podcastu, w którym opowiadał o tym, jak jeden post na LinkedIn może zwiększyć sprzedaż oraz jak rozpoczęła się jego biznesowa przygoda w Kambodży.

Co to jest "Moja Kambodża"?

Moja Kambodża to firma, która rozkochuje ludzi w Kambodży — w Azji południkowo wschodniej — w miejscu, które jest świetną destynacją nie tylko na odpoczynek, zwiedzanie i poszerzenie swoich horyzontów, ale również pozwala uczestniczyć w świetnych projektach biznesowych, które prowadzi Piotr. 

Od lat dołączają do nich kolejni partnerzy, którzy chcą działać w Kambodży. Realizują projekty, wykorzystując do tego świetną atmosferę gospodarczą i biznesową, która sprzyja prowadzeniu biznesu.

Od 4 lat Moja Kambodża działała w sektorze HoReCa. Budowali małe hotele, restauracje, punkty podróżne — wykorzystywali niesamowity, rosnący potencjał liczby odwiedzających Kambodżę turystów. Kambodża ma ponadto niezwykłe położenie geograficzne — leży między Tajlandią w Wietnamem.

W trakcie pandemii podjęli decyzje o zrealizowaniu projektu produkcji żywności, który okazał się wielkim sukcesem. Od dwóch lat zapraszają do niego partnerów biznesowych, którzy szukają okazji nie tylko do dywersyfikacji swojego portfela, ale również szukają swojego miejsca na ziemi.

Jak prowadzić biznes w Kambodży z Polski?

Jak mówi Piotr — to kwestia odpowiednich ludzi, którzy znajdują się na pokładzie Moja Kambodża. Partnerzy i wspólnicy lokalni, którzy od lat są w Kambodży i rozwijają te projekty.

Dlaczego warto prowadzić biznes w Kambodży?

Według Piotra Kambodża to bardzo dobre miejsce do działalności gospodarczej. Posiada wiele udogodnień, pozwala obcokrajowcom zakładać spółki lokalne. Korzystają z wielkiego rynku ASEAN, czyli Unii Azji południowo-wschodniej, w której obrót towarami jest bardzo uproszczony. Jest to kraj szybko rozwijający się — walutą w Kambodży jest dolar, a społeczeństwo jest bardzo młode. To są twarde argumenty na to, że warto działać biznesowo w tym miejscu.
Dlaczego akurat awokado?

Produkcja ekologicznego awokado jest dla Piotra i jego wspólników bardzo ważnym projektem. Udowadniają, że produkcja tego niezwykle wartościowego owocu nie musi wcale negatywnie wpływać na środowisko naturalne. Dzięki położeniu geograficznemu farm awokado i dużej dostępności wody, którą można do tego wykorzystać, rośliny rosną bardzo dobrze.

Dlaczego awokado to dobry biznes?

Co roku konsumpcja awokado w Azji rośnie o 39%. Daje to około 3 miliardów konsumentów. Sama Azja produkuje tylko 5% swojego zapotrzebowania na awokado. Dlatego farmy Piotra i jego wspólników to bardzo dobry projekt z punktu biznesowego.

Kto może dołączyć do biznesu produkcji awokado?

Każda osoba, która ma nadwyżki finansowe i szuka sposobu na dywersyfikacje swojego portfela. Moja Kambodża to m.in. projekty agrarne rozwijane od kilku lat i cały czas rośnie ich powierzchnia gruntów rolnych.

Są to projekty długofalowe oparte przede wszystkim na zaspokojeniu największej potrzeby ludzkości — jedzeniu. W ciągu najbliższych 12-13 lat będzie nas już na ziemi 9 miliardów. Dlatego rolnictwo i produkcja żywności staje się ciekawym pomysłem na biznes.

6 października odbędzie się najlepsza konferencja o Azji w Polsce. Zapraszamy na nią wszystkie osoby, które lubią Azję, są jej ciekawe lub szukają nowego miejsca do życia czy biznesu. Bilety dostępne są tutaj.